Odbierz w koszyku rabaty do 20% na większość produktów

Lumeny na WAT ile to jest?Lumen (lm) jest to jednostka miary strumienia świetlnego. Wartość światła wskazuje ilość światła emitowanego przez lampę. Termin lumen wywodzi się z łaciny i oznacza światło.

"Lumen jest wartością określającą jasność lampy."

Każdy, kto wciąż patrzy na waty, decydując się na zakup oprawy, pozostanie w ciemności. Jednym z pomiarów, który liczy się w nowoczesnej technologii oświetleniowej LED, jest światło - jednostka miary, która znacznie lepiej wskazuje na jasność lampy niż moc.

 
Jak przekonwertować waty na "światło"

Jeśli masz problemy z odejściem od bardziej znanych wartości mocy, możesz z łatwością przekonwertować waty na światło.
Więc ... jak mam wyjść z ciemności do światła? Oto prosta zasada do naśladowania:

Konwencjonalna moc x 10 = wartość światła

Lumen jest dokładniejszym pomiarem jasności lampy niż moc.
Lampy LED zużywają o co najmniej 80% mniej energii niż tradycyjne żaróweczki. Spełniają wymagania klas efektywności A, A + lub A ++.


Jaka jest różnica między lampami dookólnymi a reflektorami?
Wartość strumienia świetlnego (lm) wskazuje strumień świetlny lub całkowitą ilość światła wydzielanego przez lampę, niezależnie od tego, czy jest to lampa dookólna (w kształcie żarówki), czy lampa reflektorowa.

Jasność dookólnych lamp i reflektorów obliczana jest na innej podstawie.


Lumen w lampach dookólnych


Jednostka miary światła (lm) określa całkowitą ilość światła emitowanego przez lampę dookólną pod względem strumienia świetlnego.

Lumen w świetle reflektorowym

1. Wszystkie światła odblaskowe o kącie wiązki do 90 ° mają specyfikację jaskrawości pod względem "strumienia świetlnego pod kątem 90 °". Ta specyfikacja może być używana do porównywania lamp w tej klasie kąta wiązki. Jasność jest mierzona pod kątem 90 °, nawet jeśli rzeczywisty kąt wiązki jest mniejszy.

2. Wszystkie światła odblaskowe o kącie wiązki 91 ° do 120 ° mają specyfikację jaskrawości pod względem "strumienia świetlnego pod kątem 120 °". Lampy te nie nadają się do oświetlenia akcentującego.

3. Lampy o mniejszej niż 80% ich całkowitego strumienia świetlnego w ramach kąta wiązki 120 ° są klasyfikowane jako "światło bezkierunkowe" lub "ogólne lampy rozproszone". Całkowity obwód światła w zakresie 360 ​​° służy do obliczania strumienia świetlnego (lumen, l,) tego typu lampy.